BlackPowder.Lt
Mėgstantiems šaudyti dūminiu paraku

Dūminiu paraku užtaisomų ginklų buvo ir  yra labai daug, todėl apie visus nepapasakosi. Čia rasite informaciją apie DP užtaisomus ginklus, kurių šiuolaikines kopijas (replikas) laiko savo rankose Lietuvos šauliai. Stengsimės ne tik trumpai papasakoti ginklo istoriją, bet ir pasidalinsime jau sukaupta šiokia tokia patirtimi.

Atsižvelgiant į asmenines svetainės kūrėjų  simpatijas, daugiausia dėmesio skirsime JAV pilietiniame kare naudotų ginklų ir jų šiuolaikinių kopijų apžvalgai. 

Manome, kad niekas labai nesiginčys ir leis mums Samuelio Kolto (Samuel Colt; 1814.07.19-1862.01.10) revolverius pavadinti "žanro klasika". Įsimintinos formos, minkštas viso mechanizmo darbas, genialiai paprasta konstrukcija - visa tai turėjo žavėti XIX amžiaus šaulius, ir tikrai žavi mus XXI amžiuje. 

Colt 1848 Dragoon .44 '7.5 revolveris


 1848 metais sukonstruotas .44 kalibro revolveris buvo dėsninga Colt Walker revolverio evoliucija. Dragoon revolverių buvo trys modifikacijos: Nr. 1, Nr. 2 ir Nr. 3. Tarpusavyje jos skyrėsi tik būgnelio fiksatoriaus ir skliautelio formomis. Šiuo metu Italijos firma Uberti gamina puikias šio revolverio kopijas. Skaityti daugiau...

Daugiau informacijos: Wikipedija

Colt 1851 Navy .36 (.44) '7.5 revolveris


   1847 metais sukonstruotas .36 kalibro revolveris buvo pradėtas gaminti 1850 metais ir buvo gaminamas iki 1873 metų.  Šiuo metu jų kopijas gamina F.LLI Pietta ir Uberti firmos. Yra gaminami ir .44 kalibro revolveriai, nors originalus .36 -asis turi privalumų: reikia mažiau parako ir švino, dėl storo ir ilgo vamzdžio jo geresnis balansas. Žymiausiais  "Navy" naudotojais buvo ir Wild Bill HickokJohn Henry "Doc" Holliday bei Robert E. Lee.

Daugiau informacijos: Wikipedija
 Colt 1860 Army .44 '8 revolveris


   Colt Army revolveris buvo gaminamas 1860 - 1873 metais. Tada jų buvo pagaminta apie 200 tūkst. vnt. Šiuo metu puikias kopijas gamina Pietta ir Uberti firmos. Colt Army buvo populiariausias šiauriečių revolveriu JAV pilietinio karo metu. Nuo Navy modelio jis skiriasi vamzdžio forma, užtaisymo mechanizmu ir rankena. Renkantis šį ginklą reikia įvertinti tai, kad jis yra pats didžiausias Colt'o revolveris ir jo rankena gali būti per didelė šauliams su maža plaštaka (ypač moterims).

 

Daugiau informacijos: Wikipedija


Remington 1858 New Army .44 (.36) '8 revolveris

   Šis revolveris oficialiai buvo pradėtas naudoti JAV kariuomenės 1861 metais. Tai labai kokybiškas, technologiškas ir taiklus revolveris, visų pirma dėl savo uždaro rėmo konstrukcijos. "Remingtonui" galima labai greitai pakeisti tuščią būgnelį užtaisytu. Tačiau, lyginant su Colt revolveriais, Remington revolveris turėjo (ir turi dabar)vieną minusą - jis buvo dvigubai brangesnis. Šiuo metu revolverio kopijas daro Pietta, Uberti ir Pedersoli kompanijos.

 

Daugiau informacijos: Wikipedija


Istorija
Dūminis parakas
Trumpavamzdžiai ginklai
Ilgavamzdžiai ginklai
Aksesuarai
Pasidaryk pats
PradžiaGinklaiVaržybosFotogalerijaVideogalerijaWestern Action ShootingNuorodos
(C) Saulius Navickas, 2009-11