BlackPowder.Lt
Mėgstantiems šaudyti dūminiu paraku

WESTERN ACTION SHOOTING

Aprašas: C:\Users\SNavickas\Desktop\Saudymas\BPWRD\Foto\100084219-1-L.jpgWestern Action Shooting (liet. Veiksmo šaudymas vesterno stiliumi) – tai nauja šaudymo sporto disciplina, atsiradusi panaudojant IPSC (praktinio šaudymo) ir Cowboy Action Shooting varžybų organizavimo elementus. Varžybos rengiamos taikant praktinio šaudymo taisykles, tačiau darant išimtis dėl naudojamų ginklų specifikos.


Aprašas: C:\Users\SNavickas\Desktop\Saudymas\BPWRD\Varzybos\2010-10-02\Foto_Video\DSC_0481.JPG

 Naudojami ginklai – gamintų iki 1870 metų kapsulinių revolverių dabartinės kopijos.

Iš kitos labai populiarios pasaulyje aktyvaus šaudymo sporto disciplinos, Cowboy Action Shooting, buvo „pasiskolinta“ varžybų rengimo „dvasios“ idėja. Dalyviai stengiasi, savo galimybių ribose, rengtis rūbais ir naudoti įvairius aksesuarus, kurie primintų seniai praėjusius XIX amžiaus laikus.

Aprašas: C:\Users\SNavickas\Desktop\Saudymas\BPWRD\Varzybos\2010-10-02\Foto_Video\DSC_0300.JPGVaržybų metu dalyviai šaudo į popierinius ir metalinius taikinius. Popieriniai taikiniai turi tris arba keturias pataikymų zonas. Metaliniai taikiniai turi nuvirsti. Tuo Western Action Shooting ir skiriasi nuo Cowboy Action Shooting, kur pataikymai į metalinius nevirstančius taikinius yra fiksuojami tik teisėjų. Praktiniame šaudyme taikomi rezultatų skaičiavimo metodai yra daug patikimesni ir nereikalauja didelio teisėjų skaičiaus, todėl labiau tinka Western Action Shooting.  Galutiniai varžybų rezultatai yra skaičiuojami naudojant specialią kompiuterinę programą (WinMSS). 

Kadangi varžybų dalyvio šaudymo laikas yra skaičiuojamas naudojant specialų taimerį, todėl pratimą ir varžybas laimi greičiausiai ir taikliausiai šaudęs šaulys.  

Varžybų pratimai yra konstruojami taip, kad iš dalyvio nereikalautų specifinių fizinių savybių. Todėl varžybose gali dalyvauti ir brandesnio amžiaus žmonės. Beje, dalyviai nuo 50 metų rungtyniauja tarpusavyje papildomoje įskaitoje. Taip pat yra ir atskiros moterų bei jaunimo kategorijos.  

Aprašas: C:\Users\SNavickas\Desktop\Saudymas\BPWRD\Varzybos\2010-10-02\Foto_Video\DSC_0416.JPG

Šaudymo varžybų svarbiausias elementas yra dalyvių ir žiūrovų saugumas, todėl visi asmenys privalo naudoti regos ir klausos apsaugos priemones.

 

  

   Sakoma, geriau vieną kartą išvysti, negu du kartus išgirsti, t. y. paskaityti. Čia poros minučių vaizdo klipas apie Western Action Shooting. Failas yra WMV formato, apie 30 MB. dydžio.

 

 

 


Taisyklės
PradžiaGinklaiVaržybosFotogalerijaVideogalerijaWestern Action ShootingNuorodos
(C) Saulius Navickas, 2009-11